Banery3
Znajdź na stronie:

e-Dziennik

 

Finał akcji
2020-02-20
Dzisiaj Tłusty Czwartek a zarazem finał naszej szkolnej akcji charytatywnej "Otwórzmy serca dla Marianki".
Na podstawie Zarządzenia nr 6/2020 Wójta Gminy Niedźwiedź z dnia 12 lutego 2020 roku, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Koninie ogłasza rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego do przedszkola i klasy pierwszej w Zespole Placówek Oświatowych w Koninie na rok szkolny 2020/2021.
Już niejednokrotnie uczniowie, wychowankowie i rodzice ZPO w Koninie udowodnili, ze potrafią okazać serce i wsparcie potrzebującym.
W grudniu nasza społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę środków żywności, artykułów papierniczych i chemii gospodarczej.
SU ZPO im K. Smreczyńskiej w Koninie zaprasza wszystkich uczniów na WALENTYNKI organizowane w naszej szkole.
W środowy wieczór, 15 stycznia w Mszanie Dolnej odbył się X Koncert Noworoczny, który był zarazem Przeglądem szkolnych zespołów muzycznych im. Konrada Nawary. Organizatorem koncertu i przeglądu był Zespół Szkól Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. W tym roku, dzięki gościnności księdza proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej, koncert odbył się w kaplicy pod plebanią.
Nasza szkoła przyjmowała dzisiaj niezwykle miłych gości. Zawitał do nas ze swoim repertuarem Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy” działający przy rodzinnym domu dziecka w Kiwercy na Ukrainie.
Kolędy otulały roześmiane twarze uczestników pierwszego w Koninie Orszaku Trzech Króli. Odbył się on – nie mogło być inaczej – w samą uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli 6 stycznia. Tą manifestacją radości nasza wieś wpisała się w nowy zwyczaj, praktykowany już w ponad 900 miejscowościach Polski.
Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa. To też nauka udzielania pomocy i proszenia o nią. Choroba, bieda, ograniczenia – nie są wstydliwymi sprawami. To część życia i trzeba pamiętać, że w każdej chwili mogą one dotknąć każdego. Pomagając bezinteresownie, sprawiamy też, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki, przyjazny. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat.
Dużym sukcesem dla naszej szkoły zakończył się powiatowy konkurs na Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy.
6 grudnia jest dniem wyjątkowym. W tym dniu wszyscy, dzieci i dorośli, oczekują wizyty św. Mikołaja. Nie było inaczej i w tym roku.
27 listopada 2019 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym, ponieważ obchodziliśmy bardzo uroczyście Święto Szkoły.
Uroczystość zainaugurowana została o godzinie 10.00 odśpiewaniem hymnu szkoły, złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod obeliskiem patronki naszej szkoły – Katarzyny Smreczyńskiej.
W środę 13.11.2019r. w przedszkolu odbyły się warsztaty z Pierwszej Pomocy. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W tym roku przypada wyjątkowa-30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju.
Listopad jest miesiącem w którym mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się tych wartości, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         
Banery

 

 

  

  

 
 

  

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.


CMS Tractable by Marketing Studio