Banery1
Znajdź na stronie:

e-Dziennik

 

3 maja to data niezwykle ważna dla naszego narodu, bowiem co roku tego właśnie dnia obchodzimy święto, upamiętniające wydarzenie z końca XVIII w., nazywane dniem radości i wolności. Jest to okazja do zatrzymania się oraz spojrzenia w przeszłość, która winna być dla nas fundamentalna.
        30 kwietnia, podczas uroczystych obchodów 228 rocznicy uchwalenia konstytucji, uczniowie naszej szkoły postanowili przypomnieć historię z roku 1791, przybliżając młodszym kolegom ówczesną sytuację polityczną, a także podkreślając wagę tamtego wydarzenia. Młodzież starała się zachęcić zebranych do chwil refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka.  Przedstawienie było przepełnione zadumą na temat wolności, ojczyzny i narodu. W jego trakcie starano się odpowiedzieć na pytania, czym są te trzy pojęcia i ile powinny dla nas znaczyć. Swoje wystąpienie uczniowie uwieńczyli słowami Jana Pawła II: 
   Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.
    Wszystkim występującym należą się ogromne podziękowania za wysiłek włożony w przygotowanie akademii pod kierownictwem Pani Edyty Wielowskiej.
 
 
 
« powrót
Archiwum:         
Banery

 

 

  

  

 
 

  

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.


CMS Tractable by Marketing Studio