Banery2
Znajdź na stronie:

e-Dziennik

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Akcji Kredkobranie, która jest ogólnopolską akcją charytatywną mającą na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Akcję prowadzi krakowska Fundacja Ignatianum wraz ze Stowarzyszeniem Korzenie przy wsparciu środowiska Akademii Ignatianum w Krakowie.

Cieszy rosnące zaangażowanie w Kredkobranie, które  cyklicznie skupia uczniów – dzieci, młodzież i rodziców – często dary składają instytucje i osoby indywidualne, nierzadko Kresowiacy obecnie mieszkający w Polsce.

Małopolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza do mocnego wsparcia tej szlachetnej akcji i liczy, że w tym roku wspólnie wspomożemy jeszcze większą liczbę naszych małych rodaków na Kresach. Rosnące zainteresowanie Akcją pokazuje, że młode pokolenie Polaków odrobiło lekcję z historii, że rozumie i postrzega patriotyzm jako czynne działanie dla dobra Narodu, gdziekolwiek by on nie istniał. Kredkobranie daje pole do takiego działania i wychowuje do wartości.

Dary, w postaci nowych kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych, zbierane są do 30 września 2020 r. Dary te prosimy dostarczać wychowawcom klas. Dobroczynność zostanie nagrodzona oceną wzorową z zachowania, w myśl zasady dobro zawsze powraca. W październiku podarunki trafią do szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Patronat honorowy nad Akcją objął ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ, Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie.

« powrót
Archiwum:         
Banery

 

 

  

  

 
 

  

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.


CMS Tractable by Marketing Studio