Banery4
Znajdź na stronie:

e-Dziennik

 

W tym roku przypada wyjątkowa-30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju.
Listopad jest miesiącem w którym mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się tych wartości, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.
12 listopada 2019 r. uczniowie klas trzecich i czwartej pojechali do Krakowa, aby po raz pierwszy być w operze. Piękny, nowoczesny, oszklony budynek OPERY KRAKOWSKIEJ przywitał nas po wyjściu z autokaru. A w środku ... Uczniowie odbyli fantastyczną podróż w magiczną krainę muzyki i baśni, która oczarowała dzieci niezwykłością zdarzeń. Bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu - "Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni"!
Drodzy Rodzice!
Czas szybko mija, nadeszła pora na spotkanie z wychowawcami Waszych pociech!
W dniach 9-11 listopada nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Koninie i Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej wybrali się na wycieczkę do Łańcuta, Lwowa i Zamościa.
To, co przeżywa jedno pokolenie,
Drugie przerabia w sercu i pamięci...
Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. W ramach realizacji programu "Czytajmy dzieciom - czytanie rozwija wyobraźnię i kreatywność". Grupa Gumisie zaprosiła rodziców do czytania bajek dzieciom w czasie odpoczynku po obiedzie.
W październiku uczniowie klas 2 i 3 naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niedźwiedziu w ramach akcji „Bezpieczna szkoła”.
W środę 06.11.2019r. uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Teatru ,,Groteska” w Krakowie w celu obejrzenia spektakl pt.: „Piękna i Bestia"
Uczniowie klasy VI b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji BOHATERON- Włącz historię.
W dniu 17.10.2019r. uczniowie klas szóstych pod opieką wychowawców klas uczestniczyli w pieszej wycieczce na Stare Wierchy.
W październiku naszą szkołę odwiedził cyrk „Szok”, w trakcie przedstawienia rozbrzmiewały na przemian salwy śmiechu i gromkie brawa.
Najciekawsze zjawiska astronomiczne jakie można obserwować gołym okiem, to temat zajęć w których uczestniczyli uczniowie klas VII.
Dnia 16.102019r. o godz. 8:15 uczniowie klas 5 a i 5 b udali się na jednodniową wycieczkę na Śnieżnicę.
Są dni pełne szczęścia, radości i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         
Banery

 

 

  

  

 
 

  

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.


CMS Tractable by Marketing Studio