Banery1
Znajdź na stronie:

e-Dziennik

 

Aktualności

6 grudnia - Mikołajki!

Nasze przedszkolaki wprost nie mogły doczekać się Świętego Mikołaja, pisaliśmy listy, przygotowaliśmy piosenkę i oczywiście staraliśmy się być bardzo ale to bardzo grzeczni!

Nareszcie nadszedł ten dzień! Od samego rana panowało nie lada poruszenie, gdyż na spotkanie z Mikołajem pojechaliśmy do Kopali Soli Bochnia!

Przenieśliśmy się do czasów panowania Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Poznaliśmy żupników genueńskich, konika Kubusia, który pomagał w kopalni, a także górników którzy wydobywali sól. Kopalnia nam się bardzo spodobała, wszędzie sól, mogliśmy kosztować ją do woli.

Pomimo zmęczenia byliśmy coraz bliżej spotkania z Mikołajem. Najpierw jednak musieliśmy zrobić długi łańcuch,a potem oglądaliśmy spektakl pt. " Przygody Janka i Dziadka Mroza", oczywiście Mikołaj na nas czekał z workiem pełnym prezentów. Na koniec nie obyło się bez szalonej zabawy dyskotekowej.

 

 

 

Mikołajowa Bajka muzyczna 

Z okazji zbliżających się mikołajek, przedszkolaki dostały zaproszenie do Gminnego Centrum Kultury w Niedźwiedziu. Mogliśmy wysłuchać opowieści słowno-muzycznej, którą przygotowali nauczyciele i uczniowie szkoły muzycznej. Dzieci z przejęciem wysłuchały utworu, a potem mogły zwiedzić szkołę jak również bliżej przyjrzeć się instrumentom muzycznym.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie i lekcje muzyki!

 

 

 

 

 

 

 

Andrzejki to świetna okazja do dobrej zabawy!

Nasze przedszkolaki nie mogły doczekać się tego dana kiedy będą mogły założyć swoje wymarzone stroje.

Dzień rozpoczął się wesołymi wróżbami. Dzieci mogły powróżyć sobie przyszłość - jaki będzie ich zawód, co czeka je w najbliższej przyszłości, kto pierwszy wyjdzie za mąż, itp.

Było również rzucanie pieniążkiem do wody, ustawianie butów, a nawet lanie wosku przez dziurkę od klucza. Potem odbyła się zabawa andrzejkowa, gdzie przedszkolaki świetnie się bawiły. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku oraz naszej fotobudki.

 

Banery

 

 

  

  

 
 

  

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.


CMS Tractable by Marketing Studio