Banery4
Znajdź na stronie:

e-Dziennik

 

Lubań

 Kolejna trasa, na którą się zdecydowaliśmy to Lubań. który leży na granicy pasma Gorców i Pienin. Mimo, że jest odległy od wszystkich dotychczas zdobytych przez nas szczytów, to jednak wieża widokowa widoczna z innych zakątków Gorców, kusi każdego. Wędrówkę rozpoczęliśmy z Ochotnicy Górnej. Była dość długa lecz bardzo atrakcyjna pod względem walorów przyrodniczych. Zwróciliśmy uwagę nie tylko na różnorodność gatunków drzew, ale też na inny rodzaj podłoża, które było piaszczyste. Strome wzniesienia przeplatały się z łagodnymi zejściami, które w całości tworzyły fale. I choć widoki na trasie były ograniczone ścianami roślinności, tym ciekawsze stawały się wyzierające od czasu do czasu Tatry i Pieniny. Po trwającej ponad 3 godziny wędrówce, wreszcie ujrzeliśmy wieżę widokową na Lubaniu. Zaskoczyło nas samo podejście pod wieżę, które było tak strome, że niektórzy z nas nazwali je Golgotą. Co prawda przewodnik wskazał nam łagodniejszy szlak, ale co tam dla nas...

Z góry rozciągały się cudowne widoki na Tatry, Pieniny oraz Gorce. Te różnorodne krajobrazy uświadomiły nas jak mało znamy nasz bądź co bądź bliski region.

Droga powrotna wiodła w kierunku Krościenka nad Dunajcem, który z góry zachwycał tym bardziej, że na dole czekały na nas pyszne lody!

  
Banery

 

 

  

  

 
 

  

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.


CMS Tractable by Marketing Studio