Banery4
Znajdź na stronie:

e-Dziennik

 

Regulamin pracy Biblioteki od 04 maja 2020 roku

 

Regulamin pracy Biblioteki obowiązujący od dnia 04 maja 2020 roku do odwołania

 

 Regulamin dotyczy czasowej zmiany funkcjonowania Biblioteki w ZPO Konina w trakcie wciąż obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 10 kwietnia 2020 roku.

I Postanowienia ogólne

§1

Biblioteka ZPO w Koninie uruchamia Wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży z ograniczeniem wolnego dostępu do księgozbioru.

§2

W Bibliotece obowiązywać będą podstawowe zasady indywidualnej ochrony oraz pozostałe ograniczenia, nakazy i zakazy określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 10 kwietnia 2020 roku, w tym: obowiązkowe noszenie rękawiczek lateksowych, gumowych, nitrylowych oraz zakrywanie, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania w przestrzeni publicznej – w tym bibliotek.

§3

Przed wejściem do Wypożyczalni Czytelników obowiązuje dezynfekcja rąk środkiem dezynfekującym dostępnym w wejściu do Biblioteki.

§4

Zwracany księgozbiór będzie odbieramy w wejściu do Biblioteki.

§5

Z Wypożyczalni jednocześnie może skorzystać 1 Czytelnik.

§6

Do odwołania pozostaje zamknięta Czytelnia dla Czytelników.

  II Zwroty księgozbioru  

§1 

Egzemplarze wypożyczone do domu będzie przyjmować bibliotekarka zaopatrzona w rękawiczki lateksowe lub nitrylowe oraz maseczki ochronne.

§3

Zostanie ograniczony bezpośredni kontakt z księgozbiorem do jego identyfikacji, odpisania z konta czytelniczego oraz wpisania na konto specjalne

§4

Przyjęte egzemplarze zostaną poddane kwarantannie w przygotowanym do tego pomieszczeniu ZPO Konina na okres 14 dni.

§5

Personel biblioteki obowiązuje dezynfekowanie powierzchni będących w kontakcie ze zwracanymi materiałami poprzez mycie detergentem lub preparatami dezynfekcyjnymi, zawierającymi alkohol w stężeniu minimum 60%.

§6

W przypadku pojawienia się stwierdzonego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród pracownika mającego kontakt ze zbiorami, konieczne będzie zachowanie kwarantanny na 10 dni do 2 tygodni i wyłączenie z użytkowania tej części zbiorów, z którymi pracownik miał kontakt.

III Wypożyczenia księgozbioru

§1

Czytelnicy mogą rezerwować księgozbiór, zwracać się z prośbą o odłożenie konkretnych tytułów książek i odbierać księgozbiór w Bibliotece.

§2

W ramach ograniczonego dostępu do księgozbioru Czytelnicy mogą korzystać z pomocy i wiedzy pracownika ZPO Konina.

§4

W związku z koniecznością przeprowadzenia 14 dniowej kwarantanny zwracanego księgozbioru Biblioteka będzie wyłączać z wypożyczenia bieżące rezerwacje.

§5

Książki zarezerwowane telefonicznie lub mailowo należy odebrać w ciągu 3 dni z Biblioteki.

§6

W związku z koniecznością przeprowadzenia kwarantanny dla zwracanego księgozbioru, Biblioteka w ZPO Koninie będzie przyjmować zwroty: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek do godziny 9.00 - 12.00. W środy do godziny 12.00 – 15.00. 

 

 
Banery

 

 

  

  

 
 

  

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.


CMS Tractable by Marketing Studio